Yükleniyor...

Hakkımızda

Hakkımızda
1985 yılında ticari faaliyetine tüzel kişi olarak başlayan Mesut Çelik ülkemizin otoyollar konusunda uzmanlaşmış birçok prestijli firmalarında alt yüklenicilik yaptıktan sonra daha kapsamlı olarak çalışma alanını genişleterek 1996 yılında Ankara merkezli Haspınar İnşaat Anonim Şirketi’ ni kurmuştur. Konusunda uzman teknik kadrosu ve profesyonel ekibiyle Türkiye’ nin birçok şehrinde yol ve otoyol yapım projelerinde hizmet vererek uzmanlaşmıştır.
1996- 2004 yılları arasında toprak kazı ve kaya kazı işlerinin yapılması yüklenmesi, nakli ve yerinde serilip sıkıştırılması işleri, kategorik taş tahkimatı ve deniz dolgu işleri, balıkçı barınakları, taş ocaklarından yol üst yapı (Alt Temel, Temel, Beton ve Asfalt Betonu) agregası temini işlerini otoyol müteahhitlerine vazifeli alt yüklenicilik yapmıştır.
2004- 2016 yılları arasında Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde toplam 115 km bitümlü sıcak karışımlı ve sathi kaplamalı yol yapımını alt geçit, üst geçit, köprü ve sanat yapıları dahil müteahhit olarak bitirmiştir. Üstlendiği taahhütleri zamanında ve beklenen kalite seviyelerinin üzerinde tamamlamıştır, daima daha iyisini yapmak için çalışmaktadır, halen hem özel sektörün hem de devlet sektörünün büyük projelerinde faaliyetlerine devam etmektedir.
Mesut Çelik Haspınar İnşaat A.Ş.’ nin esas kurusucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak firmanın sevk ve idaresini yürütmektedir.